Płatnik 10.01.001 – Nowa aktualizacja już dostępna

Polecamy aktualizować program Płatnik na bieżąco.
Polecamy aktualizować program Płatnik na bieżąco.

Od 27 kwietnia 2015 dostępna jest nowa wersja Płatnik 10.01.001, która zawiera szereg zmian w stosunku do wersji poprzedniej.

Najważniejsze zmiany w nowej wersji:

  • umożliwiono tworzenie dokumentów korygujących na podstawie kompletów rozliczeniowych pobranych z ZUS,
  • zmieniono raport tworzony podczas pobierania i aktualizacji danych z ZUS,
  • wprowadzono funkcjonalności ułatwiające pracę płatnikom wielooddziałowym,
  • wprowadzono możliwość podpowiadania schematów finansowania podczas wypełniania pozycji raportów imiennych dla wszystkich kodów tytułów ubezpieczenia,
  • dodano możliwość wykorzystania słowników adresowych.
Automatyczna weryfikacja i aktualizacja oprogramowania

Program automatycznie wykrywa i aktualizuje biblioteki oraz pliki stanowiące poszczególne elementy programu. Ponadto sprawdza i aktualizuje komponenty oraz słowniki niezbędne do wykonywania prawidłowej weryfikacji dokumentów przekazywanych do ZUS.

Zmiany w kreatorze dokumentów rozliczeniowych

Program podpowiada schematy finansowania składek podczas wypełniania pozycji raportów imiennych. Umożliwiono również tworzenie dokumentów korygujących na podstawie kompletów rozliczeniowych pobranych z ZUS.

Zmiany w obsłudze dokumentów

Wprowadzono możliwość korzystania ze słowników adresowych podczas wypełniania danych adresowych w dokumentach zgłoszeniowych. W specyficznych sytuacjach umożliwiono dokonywanie zmian danych identyfikacyjnych osoby ubezpieczonej bezpośrednio na dokumentach zgłoszeniowych. Dodano informacje o stanie weryfikacji dokumentów przetworzonych przez system ZUS.

Udogodnienia dla płatników wielooddziałowych

Rozszerzono funkcjonalność programu dla płatników wielooddziałowych, w sytuacji gdy rozliczenie z ZUS następuje w ramach jednej zbiorczej deklaracji.

Bezpieczeństwo

Program został zabezpieczony przed nie uprawnionym pobraniem danych z bazy ZUS. W celu synchronizacji danych wymagany jest bezpieczny podpis elektroniczny uprawnionego użytkownika.

Źródło: http://pue.zus.pl/platnik

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *