Symfonia eBiuro

Symfonia eBiuro

Rozwiązanie chmurowe dla sektora MŚP

W jednym miejscu wszystko czego potrzebujesz Ty i Twoi klienci!

 • Szybki dostęp do danych z dowolnego miejsca
 • Bezpieczne i wygodne oprogramowanie chmurowe
 • Kompleksowe rozwiązanie dla mikrofirm i biur rachunkowych
 • Fakturowanie z magazynem, kadry i płace, księgowość
 • Wypróbuj za darmo przez 45 dni

 

Symfonia eBiuro to program dla biur rachunkowych. Umożliwia rozliczanie współwłaścicieli wszystkich obsługiwanych przedsiębiorstw, obsługę różnych form prawnych i odrębnych podmiotów gospodarczych. System dla biura rachunkowego pozwala na szybki wgląd w ewidencje i rozliczenia, znacząco skracając czas przeznaczany na księgowanie. Nasz program dla biura rachunkowego posiada szereg usprawnień dla użytkowników, np. generowanie seryjnych wydruków.

Symfonia eBiuro to wygoda obsługi programów i aplikacji chmurowych oraz bezpieczeństwo wprowadzanych i przechowywanych danych. 

Symfonia eBiuro to rozwiązanie dedykowane mikroprzedsiębiorstwom oraz biurom rachunkowym, zawiera m.in. takie moduły jak:

Fakturowanie

Z fakturami możesz u nas zrobić, co tylko chcesz. Wygodnie wprowadzisz dokumenty do systemu (w tym w formie skanu dzięki funkcji OCR), wystawisz dokumenty sprzedaży czy kosztowe, utworzysz bazę kontrahentów i produktów, zarządzisz obiegiem dokumentów. W wygodny sposób obsłużysz dokumenty sprzedażowe i kosztowe (faktury VAT, proforma, zaliczkowe, wewnątrzwspólnotowe oraz paragony czy korekty).

Aby praca była jeszcze wygodniejsza, możesz skorzystać z faktur cyklicznych, czyli automatycznego wystawiania powtarzalnych faktur w określonym czasie dla wskazanych kontrahentów. Od momentu dodania każdego dokumentu do systemu masz podgląd zmian jego statusu wraz z historią. W razie potrzeby możesz także pobierać dokumenty w sposób zbiorczy lub pojedynczo i eksportować je do plików PDF, XLS lub CSV.

Otrzymujesz także opcję automatycznego tworzenia raportu sprzedaży, zakupu, marży, podatkowego z możliwością eksportu do pliku PDF lub XLS.

W bazie kontrahentów możesz dodawać kontrahentów ręcznie lub importować listy z plików CSV lub XLS. Możesz pobierać dane z baz GUS i VIES. Jesteś w stanie także zweryfikować status kontrahenta na tzw. białej liście.

Po wystawieniu faktury masz możliwość dokonania szybkiej wysyłki za pośrednictwem poczty e-mail (z opcją śledzenie statusu) lub zlecenie wysyłki pocztą tradycyjną.

Dla celów Jednolitego Pliku Kontrolnego, by wygenerować JPK_FA szybko i łatwo pobierzesz dane z dokumentów sprzedaży w formacie XML.

Księgowość (Księga przychodów i rozchodów)

Samodzielnie prowadź swoją księgowość. Księguj dokumenty, zarządzaj środkami trwałymi, rozliczaj się z ZUS i US. Albo skup się na innych zadaniach i przekaż dostęp do aplikacji swojemu księgowemu. Możesz w łatwy sposób tworzyć odpowiednie raporty księgowe, takie jak roczny raport KPiR, raport dochodu w roku podatkowym czy JPK_KPiR. Wyliczysz także zaliczki na zryczałtowany podatek dochodowy oraz wygenerujesz JPK_EWP. Oprócz tego przygotujesz inne Jednolite Pliki Kontrolne na potrzeby VAT – JPK_V7M lub JPK_V7K.

Dokonasz także niezbędnych ewidencji, spisów i wystawienia dowodów wewnętrznych. Przykładowo, masz możliwość wystawienia kosztowych i przychodowych dowodów wewnętrznych. W łatwy sposób przygotujesz spis z natury. Dokonasz także ewidencji przebiegu pojazdu na potrzeby rozliczenia wydatków związanych z pojazdem.

Przygotujesz i wyślesz niezbędne deklaracje podatkowe oraz do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku deklaracji podatkowych przygotujesz PIT-5, PIT-5L, VAT_UE, PIT-4R czy PIT-11. Do ZUS wygenerujesz deklaracje ZUS-DRA, ZUS-RCA, ZUS-RZA, ZUS-ZZA, ZUS-ZUA czy ZUS-ZWUA. To nie wszystko – deklaracje w formie elektronicznej możesz wysłać do odpowiednich urzędów, śledzić status wysyłki i otrzymać Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO).

W prosty sposób wymienisz dane finansowe z Twoim programem Symfonia oraz innymi programami księgowymi. Zaimportujesz bazy kontrahentów, produktów, kategorie księgowe, plany kont, serie czy rejestry VAT.

Kadry i Płace

Możesz dodawać umowy, prowadzić ewidencję czasu pracy oraz generować wymagane deklaracje ZUS i US. Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami. A jeśli zatrudniasz pracowników, to masz do dyspozycji rejestr pracowników, rozliczanie wynagrodzeń czy delegacji. W łatwy sposób zarządzać rejestrami pracowników – wystarczy, że wprowadzisz ich dane do systemu. Później możesz uzupełnić dane podstawowe i rozliczeniowe, dodać dane z umów z pracownikami. Na podstawie wprowadzonych danych, wypełniasz formularz wypłat i generujesz karty wynagrodzeń. W każdym miesiącu księgowym masz możliwość tworzenia listy płac, która stanowi jednocześnie dokument księgowy – możesz go zaksięgować samodzielnie lub przekazać do działu księgowości. W programie otrzymujesz komplet niezbędnych deklaracji i ewidencji do rozliczenia każdego pracownika. Są one wypełniane automatycznie na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych.

Dla każdego pracownika (na umowę o pracę bądź zlecenie) masz możliwość ewidencjonowania czasu pracy. W przypadku umów o pracę możesz łatwo wprowadzać różnego rodzaju nieobecności (np. zwolnienia lekarskie czy urlopy), a także nadgodziny. Wszystkie te informacje zostaną automatycznie ujęte podczas wyliczania należnego miesięcznego wynagrodzenia. Dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia ewidencjonujesz rzeczywisty czas pracy, wprowadzając liczbę przepracowanych godzin każdego dnia w danym miesiącu. Dzięki temu dokładnie określasz wysokość wypłat wynikającą ze stawki godzinowej.

W programie łatwo zlecisz i rozliczysz delegacje pracowników. Masz możliwość szczegółowego określania czasu i miejsca pobytu, dokładnego czasu trwania delegacji, stawek ryczałtu za dojazdy i noclegi. Dodasz dokumenty kosztowe powiązane z wyjazdem i zapiszesz wypłacone zaliczki.

Zarządzanie Magazynem

Zacznij na bieżąco kontrolować stany magazynowe towarów i generować wszystkie niezbędne dokumenty, w tym m.in. Przyjęcie Zewnętrzne (PZ), Przyjęcie Wewnętrzne (PW), Wydanie Zewnętrzne (WZ) oraz Rozchód Wewnętrzny (RW). Możesz przeglądać listy magazynowe oraz aktualne stany magazynowe wraz z pełną historią konkretnego produktu oraz z możliwością pobierania danych w formatach PDF lub XLS. Masz możliwość przeprowadzenia sprawnie inwentaryzacji.

Aby ułatwić pracę, system umożliwia wygenerowanie dokumentów magazynowych na wzór tych, które już zostały wystawione uprzednio. Dzięki temu znacznie skraca się czas wystawiania dokumentów. Oprócz tego w programie wygenerujesz raport JPM_MAG.

Dodatkowo możesz połączyć system z istniejącą listą produktów lub zaimportować własną listę z pliku XLS lub CSV.

W programie możesz także wykorzystać magazynowe dokumenty wewnętrzne, aby obsłużyć wyprodukowanie produktu z kilku innych towarów będących na stanie magazynu lub utworzenie kompletu (zestawu), na który składa się kilka towarów ze stanów magazynowych.

Chmura Symfonii dla biur rachunkowych

W jednym miejscu wszystko czego potrzebujesz Ty i Twoi klienci!

W Chmurze Symfonii możesz na bieżąco przeglądać, dodawać i księgować dokumenty. Dzięki funkcji OCR zapomnisz o ręcznym wprowadzaniu dokumentów, a dane Twoje i Twoich klientów będą archiwizowane z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa. System będzie zawsze zgodny z najnowszymi przepisami. A co więcej, Twoi klienci wiele czynności będą mogli wykonać sami – od wystawienia faktury online z każdego miejsca i dodawania dokumentów kosztowych w postaci skanu, po monitorowanie płatności i wgląd w swoje rozliczenia.

Po zarejestrowaniu się na apps.symfonia.pl możesz przez 45 dni korzystać z platformy całkowicie za darmo

W okresie testowym możesz dodatkowo skorzystać z pakietu 100 stron OCR – dla firm lub 200 stron OCR dla biur rachunkowych.

Przy rejestracji nie prosimy o podanie danych karty kredytowej ani żadnych innych informacji do dokonywania płatności.

Każda firma może zarejestrować na platformie 1 NIP, a każde biuro rachunkowe – 5 numerów NIP.

Pakiety dostępne po przejściu na wersję płatną:

 • Zarządzanie Dokumentami
 • Magazyn
 • Kadry i Płace
 • Zarządzanie Majątkiem
 • Księgowość: Książka Przychodów i Rozchodów oraz Ryczałt.
 • Konsultacje księgowe (dostępne tylko w wersji dla Biur Rachunkowych)
 • Wystawianie faktur

Promocyjny okres testowy nie jest przedłużany automatycznie (usługa nie odnawia się automatycznie).

W ramach okresu testowego każdemu użytkownikowi przysługuje:

 • ograniczona liczba stron OCR – 100 stron dla firm/przedsiębiorców, 200 stron dla Biur Rachunkowych.
 • ograniczona liczba zarejestrowanych firm – 1 NIP dla przedsiębiorstw, 5 NIP-ów dla Biur Rachunkowych

Operator zastrzega sobie prawo przyznania innych promocyjnych okresów testowych w ramach specjalnych akcji promocyjnych.