PFRON dostosował SODiR On-line do pracy z Java 7u51

pfron_sodirPo trwających od lipca 2013 bataliach PFRON dostosował aplikację SODiR On-line do pracy z Javą 7 update 51. Czy oznacza to koniec problemów z aktualizacją Javy?To będzie zależało od tego jak szybko aplikacja SODiR On-line będzie dostosowywana do najnowszych aktualizacji Javy.

Dotychczas niektóre firmy potrzebowały dwóch osobnych komputerów(lub maszyn wirtualnych) na potrzeby obsługi SODiRu i np. systemów bankowych.

Należy pamiętać, że korzystanie z nieaktualnych wersji takich aplikacji jak

  • Java JRE – środowisko do uruchamiania aplikacji (np. SODiR Online i systemy bankowe).
  • Adobe Flash Player – aplikacja służąca do odtwarzania treści multimedialnych na stronach WWW, m.in. filmy, reklamy itp.
  • Adobe Reader – aplikacja do przeglądania plików PDF.

klp_luki_w_aplikacjach_2012-660x584to poważne ryzyko. Wynika to z faktu, że większość komputerów ma zainstalowane te aplikacje i to właśnie w tych aplikacjach cyberprzestępcy szukają podatności, które mogliby wykorzystać. Podobnie sytuacja ma się z aktualizacją Windows i przeglądarki Internet Explorer, która notabene wpływa w znacznym stopniu na bezpieczeństwo całego systemu, ponieważ jest z nim w wysokim stopniu zintegrowana.

Pamiętajcie, że prawie na pewno macie zainstalowane te aplikacje na Waszych komputerach biurowych i domowych. Warto dbać o ich aktualizację.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *