Płatnik 10 – Jak odzyskać hasło administratora i bazy MS Access


POLECAMY GORĄCY TEMAT:

Płatnik ZUS nie widzi certyfikatu kwalifikowanego po aktualizacji


platnik_hasło

Odzyskanie hasła administratora nie jest trudne.

Zgubione lub zapomniane hasło to już bolączka cywilizacyjna. Utracone hasło do Płatnika 10 to ogromny stres, zwłaszcza kiedy nadchodzi koniec miesiąca. Jednak w tej sytuacji mamy co najmniej2 metody na odzyskanie straconego hasła. Odzyskanie hasła okazuję się banalnie proste. Powinno być to dla nas znakiem ostrzegawczym przy zabezpieczaniu danych osobowych w firmie.

Metoda 1 – dla zaawansowanych

Aby odzyskać hasło administratora jak i hasło do bazy danych MS Access uruchamiamy edytor rejestru.

Start -> Uruchom -> Wpisujemy „regedit” i klikamy uruchom lub Enter.

Po otwarciu edytora rozwijamy następującą gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PROKOM Software SA\Płatnik\9.01.001\Admin

W kluczach rejestru znajdziemy kilka zaszyfrowanych haseł. Do ich odszyfrowania posłużymy się dekoderem dostępnym na tej stronie.

Należy pamiętać, że rejestr jest bardzo wrażliwym elementem systemu Windows. Wszelkie czynności należy przeprowadzać ostrożnie i ze świadomością podejmowanych kroków.

 

Metoda 2 – dla początkujących

Druga metoda jest zdecydowanie prostsza. Wystarczy pobrać i uruchomić program Koala Ratownik. W okienku wpisać numer wersji Płatnika. W naszym przypadku 10.01.001 i kliknąć Dekoduj. Program wyświetli aktualne dane administratora wraz z hasłem a także hasło do bazy danych (MS Access).


Tagi: > > >

13 Responses to Płatnik 10 – Jak odzyskać hasło administratora i bazy MS Access

 1. Bart pisze:

  No i po problemie 🙂 Dziękuję bardzo. Polecam drugą metodę.

 2. CE pisze:

  co w przeypadku kiedy koala wymaga zmian ustawień języka i regionalnych

  • admin pisze:

   Z tego co mi wiadomo to Płatnik nie będzie dobrze chodził o ile w ogóle na windowsie z ustawieniami regionalnymi innymi niż Polskie. Można też użyć metody dla zaawansowanych.

 3. JP pisze:

  Bardzo dziękuję, było gorąco!

 4. clo pisze:

  a mam kilka baz danych (3) i jak odzyskać do każdej z nich???pomocy

  • admin pisze:

   Jeżeli jest kilka baz accesowych to pewnie będą odrębne gałęzie w rejestrze i trzeba to odczytać metodą dla zaawansowanych.

 5. wal pisze:

  musiałem wymienic płyte z prockiem co za tym idzie win10 na nowo po instalacji płatnika prosi o hasło bazy danych – nie przypomina m sobie nic takiego wskazuje baze ale bez hasła sie nie podłacza jak to załatwic?

 6. Osińska Teresa pisze:

  Straciłam wszystkie dane dane w Płatniku -praca kilku lat , nie wiem jak to zrobiłam ale mam teraz czyściusieńki program bez nikogo. Jak odzyskać wszystkie dane – RATUNKU
  Teresa

 7. Piotr pisze:

  Witam, niestety nie mogę wejść na komputerach stacjonarnych do bazy płatnika na serwerze próbowałem odzyskać hasło do bazy danych jak państwo radzili, niestety nadal nie chce mnie wpuścic do bazy danych na serwerze.

Dodaj komentarz